...Jsme ze stejné látky z jaké jsou sny a naše malé bytí obklopuje snění. Jsme jako stíny vržené zpět do reality. Duše uzamčené v cizím těle. Odrazy skutečnosti v nekonečnu ...

Death Note

10. července 2007 v 17:07 | Faelivrin |  Anime

Death Note

Toto anime mě naprosto uchvátilo na anime festu v Brně.
No a teď mám konečně čas o něm něco sepsat ... =D
Název anime - japonsky, anglicky i česky : Death Note
Název anime - kanji : デスノート
Počet epizod: 37
Režisér : Toshiki Inoue
Studia : Madhouse
Rok vydání : 2006-2007
Žánr : detektivní horror, záhady

Hudba je suprová, grafika nemá chybu, děj je skvělej a postavy ... no coment.
Death Note je záležitost, kterou v Japonsku posledních pár měsíců uctívá snad každý od kojenců po mumie (pokud se tedy v Japonsku nějaké vyskytují :).
Velmi oblíbená stejnojmenná manga už se dočkala dvou celovečerních filmů, videoherního zpracování a v neposlední řadě také anime. Ta si klade za cíl co nejvěrněji zpracovat všech 108 kapitol, které od roku 2003 do letoška vycházely v jednom z japonských týdeníků (a průběžně byly vydávány v celkem dvanácti comicsových sešitech).
Bohužel jsem shlédla jen dva díly, ale i tak je to pro mě naprosto dokonalý anime.

(zbytek pod perexem)

Příběh je o klukovi Light Yagami, ktrerý je nejlepším studentem na škole, je milý, hodný...bezproblémový.
Připravuje se právě na přijimačky, když najde zápisník, který patří Shinigami (anděl smrti).
Anglicky (neb toje přeci nejpoužívanější jazyk) si přečte návod a rozhodne se, že zbaví svět veškérého zla. Přičemž on se stane tím nejspravedlivějším!
Začne tedy systematicky zabíjet zločince, což přirozeně neujde pozornosti úřadů, které na Kiru, jak si tajemného vykonavatele "spravedlnosti" pojmenovala veřejnost, uspořádají celosvětový hon. Temná stránka Lighta se poprvé projeví, když je donucen Zápisník použít k tomu, aby uchránil tajemství vlastní identity. Po jeho stopě pase tajemný detektivní supermozek jménem L a brzy dochází k souboji intelektů obou jmenovaných. Na klidu hlavního hrdiny nepřidává ani zjevivší se Shinigami jménem Ryuk - jeden z bohů smrti, kterého vidí a slyší jen majitel Zápisníku. Ryukovi spadnul Zápisník na Zemi a tak teď musí na jeho novopečeného majitele dohlédnout. Trousí při tom cynické poznámky a s chutí pojídá pozemská jablka.

Death Note "rejžuje" na tom nejlepším, co může dlouhý seriál nabídnout. Pitvá do detailu motivace jednotlivých postav a vykresluje jejich charaktery až mikroskopickým způsobem. Pokud někoho poznáte takhle "osobně", musíte ho buď milovat nebo nenávidět, ale nějaká emoce zákonitě musí přeskočit. U hlavního hrdiny budete mít se sympatiemi trochu problém - Light je tak trochu narcis a především hrozný paličák. Jednou se prostě rozhodnul, že se stane bohem a je pro to odhodlán udělat cokoliv. Jeho likvidace kriminálníků mu sice připisuje v jistém slova smyslu bonusové body, ale jeho bleskurychlé smíření s faktem, že může rozhodovat o životě a smrti všech ostatních, je mrazivé až do morku kostí, stejně jako jeho vypočítavá logika, ve které není místo pro jakékoliv osobní vazby. Kdokoliv mu stojí v cestě, ten si nemůže být jistý svým životem.
Pro tajemného "L" to platí stonásobně. Stejný věk, stejně geniální mozek, ale úplně jiný žebříček hodnot a... vlastně i návyků. Zatímco u Lighta si myslíte, že ho máte přečteného, "L" vypadá extravagantně a přímo to kolem něj srší otazníky. Přesto je jeho chování mnohem průhlednější a morální kodex tak ve filmu divoce rotuje, aby vás neustále držel ve střehu.
Další obrázky jsou TADY
AMV
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gaara Gaara | E-mail | 12. března 2008 v 10:50 | Reagovat

cau mas vostrej blog taky se divam na Death Note na Naruto a na Full Metal Alchemist kdyztak pisni cus

2 Ekoupír Ekoupír | Web | 2. dubna 2008 v 18:45 | Reagovat

Prosím, Prosím zůčastni se. U mě je bleskovka. Díky.

3 nobeshima nobeshima | 22. dubna 2008 v 18:00 | Reagovat

pises uzasne recenzie:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama