...Jsme ze stejné látky z jaké jsou sny a naše malé bytí obklopuje snění. Jsme jako stíny vržené zpět do reality. Duše uzamčené v cizím těle. Odrazy skutečnosti v nekonečnu ...

Říjen 2007

Dimmu Borgir 07

25. října 2007 v 0:00 | Dae |  A co víc, vše a nic

Dimmu Borgir


Černí rytíři z Temného Hradu, ležícího kdesi v mlžném oparu severských zemí, se chystají zaútočit na evropský kontinent, přičemž ataku nebude ušetřena ani česká kotlina... Vězte, že Černí rytíři DIMMU BORGIR si pro tuto bitvu pozvali také nezdolné vikingské válečníky AMON AMARTH a družinu švédských souputníků ENGEL. Provolání všemu lidu: klíčová bitva proběhne v pátek 19.10.2007 v pražské sportovní hale FOLIMANKA, pojďme se postavit severské armádě čelem!

z neznáme...

22. října 2007 v 0:06 | Dae |  Povídky a úvahy

. . .

Pomoz mi.............Volám do neznáma a nečekám na odpověď. Nemám čas čekat. Prchám.........
Prchám před vlastními stíny. A přitom v hloubi duše cítím, vím že se jim přeci nedá uniknout.
Jou stále tu.Připoutané k tvému tělu.
K mému.........
Stálá součást neexistující reality.
Objektivní realita existující nezávisle na našem vědomí je naší jedinou oporou a zároveň nám přináší vyhlazení patřící jen našemu druhu.
Ne, už opět nemohu dál. Stojím. Silně, přerývavě oddechuji. Ne snad z nějakého běhu, to v žádném případě. To ty! Opět si mě zahnal do kouta. Sebral jsi mi všechnu nastřádanou energii a bez poděkování odešel. Jsem nešťastná. Nevím co teď. Pláču. Stále nové slzy se mi kutálejí po tváři tak, jako by to bylo normální.
Ptal ses, co mi je?… nepovím. Nejsem toho schopna. Mé srdce krvácí - jako vždy po tvém odchodu. Pomalu se schoulím do klubíčka. Klopím hlavu a dávám prostor myšlenkám. Tep se dostává do klasického rytmu, avšak pláč neustává. Ba naopak sílí, ale je téměř neslyšitelný.
V hlavě mi hlasy našeptávají, co jsem ti měla odpovědět. Teď! Když už je pozdě a není úniku. I přesto jim naslouchám. Vnímám je každým kouskem svého zničeného těla. "Za všechno můžeš ty! Chceš po mě lásku? Dostal si ji! Ale co mám ja? Nechtěla jsem mnoho, jen pár milých konejšivých slovíček, po kterých touží snad každá bytost. Nechci sliby pro společnou budoucnost! Žijeme (žili jsme a nejspíš i budeme žít) jen pro tuhle chvíli. Nejsem natolik silná tohle vše zvládnout. Myslíš si opak? Jistě! Vždy si myslíš něco jiného než já!"
Ne! Otvírám oči. Ač všechno cítím přesně takto, nechci ti to říct. Toužím být v tvých očích dokonalá. Udělala bych pro tebe cokoliv. Jen kvůli tobě věřím v lepší zítřky. Mě samotné jsou k ničemu! Vstávám. Utírám slzy. Kolikrát to ještě zvládnu? Dokud jsi tu se mnou…

. . .


Úklid

18. října 2007 v 18:51 | Dae |  Povídky a úvahy

Úklid

Znáte to taky? Sedíte u počítače a pomalu se vám klíží očka, ruce vám těžknou a z rádia se line pomalá uspávající hudba. Z donucení spánku se pomalu rozloučíte s těmi pár jedinci, které téměř násilím držíte on-line, aby jste si měli s kým povídat. Oni jsou nadšení a vy chvíli také. Dokud pracně nerozestelete svůj pelíšek a neulehnete do nadýchaných peřin. Pak vám to dojde- nechcete spát. Všchna únava je náhle pryč.
Co teď? Prozvoníte polovinu telefonního seznamu. Sakra! Co se děje?Proč nikdo neprozvoní zpátky? Podíváte se na hodiny. Jejda, oni už jsou dvě ráno? Provokativně všechny znovu prozvoníte. Zazvoní telefon. Super máte komu napsat a podpořit ho v jeho nespavosti. Píšete rozradostněnou zprávu, která zabere všech 180znaků,ale on rozzuřeně odepíše jen CHCI SPÁT!!
Dobrá tohle nevyšlo, říkáte si: "Tak zkusím alespoň něco užitečného!" Vrhnete se na úklid. Konečně se donutíte převléknout peřiny- třeba proto nemůžete usnout. Vlítnete do koupelny- utřete staletý prach z poliček. A nejen z nich i v celém bytě. Uklidíte po týdnu nádobí, které samo oschlo bez jakéhokoli vašeho přičinění ("Jéééé, to máme tolik hrnečků?") a rovnou i umyjemte špinavé, tím je opět zaplna celá linka.
Koukáte na své dílo v podobě vyleštěné kuchyně ("Týjo... my máme i dřez?!") Vytáhnete vysavač, soucitně z něj setřete nános prachu. Počkat- nebudete přeci provokovat sousedy. Jen ať si užívaj svého spánku. Ještě něco málo poklidíte a spokojeně se díváte na svůj "výtvor". No... ale co bude k snídani? Když neusnete můžete jít stepovat před nejblížší krám. Ale když usnete?!? Dobře, prohldáte ledničku, copak se tam asi schovává? Hmmm hmmm hmmm.... nic moc. Uděláte si toasty.
Plni štěstí se vrátíte do svého pokoje. ale zděšeně stojíte ve dveřích.
WOW!
Celou dobu uklízíte byt a úzkostně se snažíte vyhnout pohledu do své "bažiny" (znalci M.A.S.H.e pochopí). Židle není k nalezení pod hromadou oblečení, stoleček zavalen knížkama a psací stůl učením a pokreslenými papíry. Navážete oční kontakt se svou jedinou květinou... ten je doprovázen vykřikem, k sakru! (Máte otevřené okno, no snad vás nikdo neslyšel). Proderete se k židli. O nic nejde, jen to naházíte do skříně. Začnete otvírat skříň. Vtom si vzpomenete- Ne! Jen ji neotevírat- to už je však pozdě a všechno na vás vypadne. No jo, na úklid skříně se chystáte už celej měsíc. Nikdy byste neřekli, že toho oblečení máte tolik. Vzdáváte se. Oddaně si leháte do postele. Vždyť to oblečení nikam neuteče, nebo snad jo?

Rekord

16. října 2007 v 21:30 | Dae |  ...a co ještě, vodu z deště
Rekord...............

Osobní rekord................

Kolektivní rekord..................

Rekord v počtu návštěv................
Díky jedincům, kteří alespoň někdy narazili na můj blog (ať už dobrovolně a vědomě nebo zcela náhodou) jsem poprvé překonala tu mýtickou hranici stovky.

Navstevnost za minuly tyden (8.10.2007 - 14.10.2007) je:

Pondeli: 10

Utery: 12

Streda: 10

Ctvrtek: 15

Patek: 22

Sobota: 15

Nedele: 22Celkem: 106

Huráááááááááááááááá
áááááááááááááááááááááááááááááááááá
ááááááááááááááááááááááá
áááááááááááááá
No......tak se zase vrátím nohama na zem..........ale mám z toho radost.
Mocinky mocinky děkuji VŠEM za návštěvu XD

Pár obrázků

13. října 2007 v 0:08 | Dae |  Obrázky a tomu podobné
Tak tady je další várka . . .
No řekněte, nejsou kawaii XD

Serial Experiments Lain

12. října 2007 v 16:23 | Dae |  Anime
Serial Experiments Lain
Název anime - japonsky : Serial Experiments Lain
Název anime - anglicky : SE Lain
Počet epizod : 13
Režisér : Matsuura Johei, Murata Masahiko, Nakamura Ryutaro, Nishiyama Akihiko, Ueda Shigeru
Studia : TV Tokyo, Tatsunoko Pro, Pioneer LDC
Rok vydání : 1998
Pokud by se hledalo anime se statusem Divné anime, Serial experiment Lain by zřejmě bylo nejvhodnějším kandidátem. Spousta lidí, považuje slovo "divný" za hanlivý výraz. Když si ale uvědomíme, že za jeho synonymum se dá považovat slovo zvláštní, jiný a tím pádem i originální, jedinečné, nebo unikátní, pak už stojí za to dávat si pozor, kde jakou věc, tak označujeme.Každopádně, když jsem zkoukla prvních pár dílů, byla jsem překvapená, jelikož obvykle se dá anime celkem spolehlivě zasadit do nějakého žánru. Já si ale vůbec nebyla jistá který by to měl být. První myšlenky, které se mi pokoušeli k něčemu S.E.L přirovnávat, patřily animatrixu. Pokud netušíte, byla to taková série anime příběhů založených na ději okolo Matrixu. Celkem zajímavá věc. Při dalším sledování mě napadl film: Tron, který je o tom, že realita počítačových her může mít svůj vlastní prostor a čas. (Po tomhle filmu je hrozně těžký hrát nějakou, když máte pocit, že vaše postavička alias vaše alter ego doopravdy umírá…) A když jsem sledovala dál, tak už jsem totálně netušila co by mi to mohlo připomínat...

Angels

8. října 2007 v 17:53 | Dae |  Obrázky a tomu podobné
Tak jsem sehnala pár andělských obrázků.
Snad se budou líbit XD