...Jsme ze stejné látky z jaké jsou sny a naše malé bytí obklopuje snění. Jsme jako stíny vržené zpět do reality. Duše uzamčené v cizím těle. Odrazy skutečnosti v nekonečnu ...

Květen 2008

Dáma s hranostajem

31. května 2008 v 11:49 | Dae |  Povídky a úvahy
Napadla mne taková blbůstka... Vzhledem k tomu, že nemám moc času - neobjevuje se tu (vždy strašně dlouho) nic nového. Tááákže... co takhle kdyby jste do komentářů hodili pokračování k "tomuhle tomu"(tím myslím tu povídku dole ;) )... Z komentářů bych to pak vždy hodila k textu (samo-sebou i s autorem). Mohlo by to být vcelku zajímavý, ne???
______________________________________________________________________________________
Bylo pozdní ráno... poslední máj. Hrdličky už zase řvaly na střeše a nenechávali člověku jedinou příležitost k tomu aby se ponořil do hlubokého klidného spánku. Naopak ho neustále budily svým neotřelím, kakofonickým a hlasitým "Vrkůůů"...Prostě normální ráno.
Tiché kroky, vůně kávy a čerstvého lučního kvítí dávaly tušit, že jsem posledním kdo ještě nevztal. Vyhrabal jsem se proto z postele a vydal se na obhlídku... na stole byla houska se salámem a vedle hrnek černé hmoty... turek po ránu postaví na nohy kohokoli. Vykoukl jsem na terasu a do oka mi padl milý úsměv. Jak něžně tiskne malé kožešinové zvířátko, jak je láskyplně chrání útlými prsty, aby netrpělo! Mandlové oči na mne klidně hledí ... Dlouhá šňůra říčních perel obtáčí ušlechtilý krk a ramena spadají v mírném zaoblení.
Jako každý den byla vzhůru asi o hodinu dřív jak já. Přichystala mi snídani a šla si sednout ven. Nikdy jsem ji neslyšel vztávat... nikdy jsem ji neviděl usínat. Spát chodila vždy až po mě a vztávala, jak už jsem řekl, dlouho přede mnou.Jmenuje se Raguel... je to židovka. Zvláštní človíček.
Vzal jsem hrnek kafe do ruky a odkráčel za ní. Tiše seděla, cigaretu opřenou o popelník, nohy natažené a přehozené přes dřevěné zábradlí. Hranostaj nadzvedl hlavu a černá očka si mne prohlédla... pak nejspíše usoudil, že pro něj nejsem nikterak velkou hrozbou a zase si svou hlavičku opřel o její rameno. ...
>> Kývli jsme si na pozdrav a pak jen mlčky seděli... Teda ona seděla a mlčela - já naopak stál opřený o zábradlí a jedl. Moc toho nenamluví a poránu se z ní nedá vypáčit ani přání hezkého dne. Ale za ty roky jsem si už zvykl. Tělíčko hranostaje se zavlnilo pod jejími prsty, když mu přes čumáček prolítl kroužek dýmu... << B.D.Black
Budu ráda když se zapojíte =)

Rozen Maiden

28. května 2008 v 0:04 | Dae |  Obrázky a tomu podobné
Tak tady jsou nějaký obrázky Rozen Maiden :


Ergo Proxy

27. května 2008 v 21:00 | Dae |  Anime

Ergo Proxy

TitleErgo Proxy
Official Titleエルゴ プラクシー
TypeTV Series
Episodes
23
Year05.02.2006 - 12.08.2006
Categories
Action, Androids, Angst, Conspiracy, Cyberpunk, Dystopia, Gunfights, Mecha, Post-apocalyptic, SciFi, Seinen - similar
ProducersManglobe, Geneon Entertainment, Geneon Entertainment (USA) Inc., WOWOW
Bohužel jsem tohle animeještě nezhlédla, ale takovéto nedostatky brzy napravím! Narazila jsem na něj náhodou při hledání obrázků...
Svět, ve kterém žijí roboti a lidé společně v obrovských městech, oddělených od okolní krajiny - zpustošené, večně zamrzlé a téměř neobydlené. Příběh začíná ve městě zvaném Romdeau. Ve městě technicky vyspělém, kde každý oficiální občan vlastní svého robota (tzv. autorav), který mu ve všem pomáhá a neustále ho doprovází. Prostě téměř utopiská společnost ve které vládne mír…

Vampire Knight

25. května 2008 v 16:03 Anime

Vampire Knight

Je to anime i manga {z anime jsem zhlédla první 3díly na Animefestu, ale mangu mám přelouskanou až do 38kapitoly =)}s upírskou tématikou. Anime je dělaný PŘESNĚ podle mangy, prostě slovo od slova... a manga je nádherně kreslená =) (hlavně teda upírci)

V zásadě jde o vztah upír - člověk.
Děj se točí okolo Cross Yuuki,která ztratila všechny svoje vzpomínky na dobu,než jí za jedné bouřlivé zimní noci zachránil čistokrevný upír jmenem Kaname Kuran. Ten ji odvedl k svému známému, k řediteli univerzity. Ředitel Yuuki adoptoval a vychovává ji už deset let. K Yuuki za nedlouho přibyl ještě Zero. Jeho rodinu vyvraždili upíří a, stejně jako Yuuki, ho zachránil Kaname.
Oba dva, Yuuki i Zero, chodí na univerzitu s denní a noční třídou (Jedna je pro lidi a druhá pro upíry). Zároveň jsou prefekti, což znamená, že dohlížejí na to aby se dívčiny nepletly noční třídě příliš pod nohy ve snaze získat podpis či pouhý pohled od svého "idolu".
(pod perexem je jakýs-takýs popis děje)

...ani mravenec!

24. května 2008 v 22:35 | Dae |  Okolí a já
Zase jsem se tu bůh ví jak dlouho neobjěvila, a když už se tu konečně zjevím, tak zase nenapíšu nic o anime a podobně... Bohužel, ani tentokrát se to nezmění...

Mám psa XD

Mamka sice hrdě prohlašovala, že po kocourovi (máme ho už 7let) už jí přes práh nesmí ani mravenec, ale kdo by neslevil ze svých zásad při pohledu na malý "škvrně" nebojácně se vrhající proti Vašim botám (které jsou mimochodem jednou tak velké jak zmiňovaný odvážný pesan)
Z klubka rvoucích se štěňat jsem si (asi po hodině) vybrala půl-kilového hafana s medově zbarvenejma ušiskama, tlapkama a čumákem. Zacálovala jsem hezky 1500,- a spokojeně odjela domů s vyjícím psem na rameni.
Teď (po týdnu) už váží dvě kila... měří skoro 28 "cenťáků" a kocour se ho bojí. Není divu; v okamžiku, kdy toto neposedné štěně otevře očka, je s ním k nevydržení =) Skáče, kouše, honí kocoura po bytě, štěká (teď už naštěstí jen na povel) ...
Ale musím říct, že na to jak ho máme krátce, je vcelku dost učenlivej =) Slyší na "k noze", "fuj", "čekej", a tak podobně =) Docela úspěch ne?
Kocour se s ním stále nemůže vyrovnat... už se teda se mnou baví (zase začal spát u mě v posteli a nechá se i hladit), ale na psa stále kouká odněkud ze shora (skříně, lednička, atd.) a z jeho pohledu je jasně čitelné, co si o psu myslí... nic pěkného to stopro nebude =)
Každopádně je u nás teď pěkně veselo ...

...už zase doma

11. května 2008 v 21:00 | Dae |  A co víc, vše a nic
Tak a hurá do postele...
Po Brněnském anime maratonu se cítím fyzicky poněkud "grogy", zato psychika jásá... Ve dvou dnech jsem zase zhlédla neuvěřitelné množství nejrůznějších anime seriálů a filmů...
Vstávat ve 4:30 je samo o sobě hrozný a vydržet pak celou noc nespat... to bylo nemožné XD Takže i já, zapřísáhlí nespavec, jsem asi na půl hoďky "opustila" sál Scala a pohroužila se do světa snů ;) Ale i přes velkou únavu jsem si to od začátku až do konce nehorázně užívala (doufám že to platí i o kámoškách - Agony a Monče).

Narozeniny

10. května 2008 v 17:59 | Dae |  Okolí a já

Narozýýýýý


Tak právě dnes "slaví" můj blog první narozky XD No není to super ???
Hrozně jsem se na to těšila...


Takže tady máte nějaké statistiky ;) :

návštěvnost za rok 2008 ... 4 163
návštěvnost za 1. rok ... 14 973
nejvíce návštěv ... 28.4. - 4.5.


Strašně moc Vám všem děkuju XDDae

Jak nám velí tradice . . .

2. května 2008 v 17:58 | Dae |  A co víc, vše a nic
Zase jsme pařily...
zase jsme spaly u Agony...
a zase to byla nehorázná haluz =)