...Jsme ze stejné látky z jaké jsou sny a naše malé bytí obklopuje snění. Jsme jako stíny vržené zpět do reality. Duše uzamčené v cizím těle. Odrazy skutečnosti v nekonečnu ...

Září 2008

A poslední slza cinkla o naleštěnou podlahu...

30. září 2008 v 8:41 | Dae |  Povídky a úvahy

Metro


Byla páteční noc, Denisa se po krátké večerní akci vracela domu. Chystala se jet metrem, ačkoliv ji cosi uvnitř šeptalo aby se tohoto nápadu raději zdržela. Přesto ale, snad už automaticky, zamířila na nejbližší stanici metra. Nikde nikdo, nástupiště zelo prázdnotou vyjma dost divoce vyhlížejícího pražského houmlesáka.Otřásla se ... Snad metro přijede brzy! Minuty se vlekly a jak to mu už tak bývá, houmles neměl nic lepšího na práci, než-li ji neustále rentgenovat pohledem. Denisa mrkla na hodinky. Sakra kdy to přijede, pomyslela si a už spínala ruce aby jí poslední noční metro neodjelo. V tunelu zazářilo světlo a začal foukat vítr.Konečně.
Denisa nastoupila do vlaku, dveře se zavřely a metro se dalo do pohybu. Rozhlédla se. Vagón byl skoro prázdný, jen kousek vedle ní ležela chlapci na klíně dívka a očividně spala. Ohlédla se za sebe, srdce se jí skoro zastavilo. Hned za ní stál její společník z metrové stanice a funěl jí na záda. Zděšeně rozevřela oči, když se k ní houmles naklonil. "Na příští stanici se mnou vystoupíš." zachrčel jí do ucha.
V žádném případě nikam vystupovat nebudu, říkala si. Bála se, tak jako snad ještě nikdy v životě. Co jí může udělat? Je ozbrojený? Chce jí okrást, znásilnit nebo snad zabít? Co když se mu vzepře, co jí udělá? Podívala se na mladý pár. Můžou jí snad oni pomoci? Dívka spala, ale kluk? Má ho požádat o pomoc.
Ten jako kdyby snad vytušil její myšlenky k ní pozvednul oči. Stačolo však jen mrknutí oka a pohled byl ten tam, kluk shížel na svou slečnu a lehce ji hladil po vlasech. Vlak začal zpomalovat a Denisy se zmocňovala panika. Dveře se otevřely.
Co teď?
Veká tlapa se opřela Denise do zad a vystrčila ji ze dveří ven. Než se dveře vagónu zavřely, mladíkovy oči ještě naposled spočinuly na Denise. Vlak odjel. Denisa se se zděšením v očích otočila na odrbaného děsivého chlapa vedle ní. Srdce se jí rozbušilo v příšerném rytmu a začalo jí strachy zvonit v uších. Houmles se k ní naklonil, z úst mu stoupaly výpary z piva a cigaretový kouř byl v každé molekula jeho oblečení
Teď to příjde…
"Jestli sis nevšimla, tak ta holka byla uškrcená."
nalezeno ZDE

Chce se mi spát ...

16. září 2008 v 16:16 | Dae |  A co víc, vše a nic
(Chce se mi spát.. Jen kdyby bylo s kym. Natašo? =) )
poslední dobou shledávám, že nadměrné množství akciček jdoucích za sebou není zrovna to nejepší ...
1. Chata (u Lucky) = menší sešlost čítající 6lidí ... poslední víkend v srpnu
2. Slapy = větší akcička čítající tak 15 lidí (z mé třídy) ... první víkend v září
3. Oslava (u Moniky) = zamýšleno jako velká pařba, nakonec jen komorní sešlost cca 10-15 lidí (byla tam děsná kosa) ... druhý víkend v září
z toho plyne, že :
a) neustále spím v hodinách
b) nemám úkoly
c) nemám protokoly
d) nemám prachy
e) jsem nemocná (ale musím do školy)
No není to zpackaný život???

hola hola, ústav volá ...

1. září 2008 v 12:11 | Dae |  A co víc, vše a nic
Tak, dva měsíce klidu se propadly do temnoty zapomění a od obzoru se k nám řítí deset měsíců učení... no řekněte, není to skvělá vyhlídka? =)
Musím se ale přiznat, že i přes tuto značně deprimující deseti měsíční vyhlídku, jsem se dnes do školy těšila (eufórie ze shledání se třídou ze mne opadla však velmi brzy).
V naší staré, čtyřpatrové, kamenné škole jsme stále neopustili kmenovou třídu v nejvyšším patře =) *někdo má holt pech*, zato ale máme novou třídní... prof. Kargerovou =) *což je velké polepšení*
Naše jinak spořádané tlupy studentů se dnas rozrostli do neovladatelných patvarů táhnoucích se po celých chodbách ... automaty na kávu se pomalu, ale jistě začínaly přehřívat a jen díky zkrácenému počtu hodin (celkem tři) naše školička vyvázla bez těžších úhon!
Bohužel, už od zítřka se učíme celých7-8 hodin =( *ředitel nás má asi ve velké oblibě =)*
no nic, jjdu najít vše potřebné pro školní výuku ...
TAK PĚKNÝ ŠKOLNÍ ROK 2008/2009