...Jsme ze stejné látky z jaké jsou sny a naše malé bytí obklopuje snění. Jsme jako stíny vržené zpět do reality. Duše uzamčené v cizím těle. Odrazy skutečnosti v nekonečnu ...

Říjen 2009

Iluze skrytá za vlnkami moře

31. října 2009 v 20:15 | Dae |  A co víc, vše a nic
Vyjedete z mlhy do rychlého rozbřesku a před vámi se do nekonečna táhne moře. Koleje jsou takřka pod vodou, jen kousíček, kola vlaku by rozrážela hladinu a k nebi by vyletovalo tisíce jiskřících kapiček slané vody.
Vzduch je prosycen slanou vůní moře a nezčetně rybářů, vracejících se ze širého moře, k tomu přidává vůni čerstvých ryb.
Benátky vstávají ....

Rotunda tvářící se jako novogotický kostel aneb II. šlechtická výprava

25. října 2009 v 19:32 | Dae |  A co víc, vše a nic
Další výprava neohrožené šlechty, tentokráte za vzděláním ...

Panošky, nyní vlastně nově povýšeny do šlechtického stavu (stále však bez vlastních ořů), se rozhodly seznámiti se s troskami své minulosti. Vyrazily proto do nedaleké vesničky jménem Levý Hradec.

Ve snaze nalézti kořeny hulvátství se neohroženě vydaly zápoliti se strmým kopcem, ponůrým hřbitovem(jenž rozjasnily svým zvonivým smíchem) a s rotundou tvářící se jako novogotický kostel ...

Cesta tam a zase zpátky ...

15. října 2009 v 18:31 | Dae |  A co víc, vše a nic
Bylo nebylo,
kdysi dávno se spolek madých lidí rozhodl vydati se hledat svatý klid. Samo - sebou, že nešli pěšky, nýbrž si vzali své železné oře, brnění z elastických materiálů a přilbice rozličných barev a tvarů. Takto oděni a v doprovodu mnohých panošů, již jim poslušně poskakovali u nohou (neb nebyli toliko odvážni aby zápasili s vlastním ořem) se rozjeli do dalekých krajů.
Překonali celých 70km než-li narazili na přívětivou vísku. A jelikož se jim zdálo zbytečné jezditi dále, ubytovali se zde.

Po ustájení bujných železných koní se všichni rozešli do svých komnat a počali je zařizovati k obrazu svému. Vzniklo tak hnedle několik zajímavých územních ceků - Švýcarskem počínaje (jakožto azylovou zemí) a volnomyšlenkářskými ubykacemi konče.

Všichni vybaveni dostatečným množstvím lihovin všeho druhu, barev a chutí se pravidelně počali scházeti a besedovali o rozličných filozofických problémech tohoto světa.
Povětšinou, znaveni učenou debatou, ulehali kde je zrovna napadlo - avšak zlí ochránci morálních zásad je kolem půlnoci deportovali nazpět do svých komnat a nedovolovali jim až do rána je opustiti. Ale šechtic se jen tak snadno nevzdá... I povedlo se jednu zlou ochranitelku morality zverbovati na stranu naši a po stvrzení tohoto paktu notnou dávkou alkoholu již pro ni nebylo cesty zpět!
A tak nadále šlechtici a panoši scházeli se a nad lihovinami besedovali.
Každého dne ráno pak bylo nutno provětrati železný zvěřinec a aby "pěšáci" nezaháleli i oni museli své nožičky namáhati a do kopců šlapati.

Tyto poklidné dny, prosycené alkoholovými výpary, nepoživatelnou stravou zdejších lidí a nekonečnými kopci, však jsou již za námi a nám nezbylo nežli vzpomínek ...
Celých 5 dní a 4 noci chlastu, smíchu a pohody byly alespoň malou útěchou v našem studentském neutěšeném životě ...


pitný režim : cca 4l vodky, 7l vína(krabčák!+ 2l norm.), 1l rumu a nějaké to pivko

zatížení plic : cca 12 krabek (a to je bráno jen za jeden pokoj)

prošlapaná obuv : 34km (panoši), na ořích od 100km do 200km


Pokoj č. 14, pět postelí a POHOVKA!, Kup věci na houbu, To prodám ve Wowku, mini/maxibar, For tha Horde! aneb "řekni heslo", Party everyday, posezení na zábradlí, úterní ráno, cigaretová velmoc, zakouřenej pokoj, kašo-želva a jezírko s labutí, Klíč jen pokud mi povlíkneš, Dire Strike, pěvecké a kytarové výkony, Tak ty schody vyskákej, Nějak mu nesedla večeře, Jasně že jsem pět dní nepřišel do styku s nákazou, Krabčák? Fůůj! , Wendy, you're looking trendy, cluck cluck chicken, resni mě, počůraná, půjdem zkratkou - přes les?, Prodigy, Jiřina a Jirka . . .


Pro podrobný rozpis jednotlivých dní a hlášek jednotlivých nocí dovoluji si doporučit blog sličné Euphooorie či sličné Daphné =*